Searchable Directory

Last First Position Email Phone Website
Allen Jennifer Grade 2 3401
Bacik Jason Grade 2 3402
Bacik Kara Kindergarten 3304  
Beck Kathy Cook 1007  
Beck Mary Playground Aide    
Benecke Jeff Grade 4 3204
Bernath Diane Secretary 3000  
Bostelman Cagney Hearing Impaired 3154  
Brader Lorinda Technology Coordinator 2005
Brooks John P.E. 3007
Brown Brenda Custodian    
Burkholder Jennifer Kindergarten 3105
Burnett Kathy Preschool Speech 3208
Clark Laurel Hearing Impaired 3406
Coressel Lori Title I Reading 3153  
DeLong Amy Kindergarten 3303
Deskins Tammy Preschool Aide 3013  
Dunn Mary Beth Playground Aide    
Fox Jamie Hearing Impaired 3408  
Fridley Diana Cook 3015  
Froehlich Courtney Music 3011
Gericke Ben Grade 3 3405
Gericke Zach Grade 4 3207
Graber Shelby Grade 2 3403
Gruenhagen Mindy Grade 3 3407
Hicks Ryan Custodian    
Hurst Jennifer Grade 4 3203
Johns Amy Grade 2 3404  
Johnson Jennie Grade 1 3305  
Kruse Kelly Grade 1 3306  
Lovejoy Ronda Registration Officer/EMIS 3002  
McCabe Crista Guidance 3003
Meyer Coricia Kindergarten 3107
Nafziger Jill Media Center 3006  
Nafziger Sarah Computer Aide 3008  
Oyer Maria Intervention Specialist 3201  
Rice Ron Custodian    
Rosene Kara Art Teacher 3010
Rufenacht Dawn Aide 3301  
Schmucker Shannon Kindergarten 3103
Shields Kristin Grade 4 3205
Thiel Andrea Grade 1 3308
Tijerina Alicia Cook 3013  
Tilton Manda Intervention Specialist 3202  
Vocke Dustie Grade 1 3307
Walker Amanda Playground Aide    
Wise Rhonda PreSchool 3302  
Lambert Dorothy Principal 3001  
Baun Jason Building Supervisor 1008  
Croninger Liz ESL 3152  
Beck Janelle Bus Driver    
Cousino JoAnn Bus Driver/Cook 1007  
Damron Tammy Bus Driver    
Fisher Jennifer Bus Driver    
Miller Alan Bus Driver    
Miller Tom Bus Driver    
Petersen Karla School Nurse 3004  
Rodriquez Jr. Bus Driver    
Ruffer Nancy Bus Driver    
Rupp Esther Psychologist 2111  
Sauder Pam Bus Driver    
Voll Josh Technology Assistant 3005  
Wiemken Megan Speech 3155  
Bagrowski Michele Curriculum Director 1006
Oberlin Brenda Hearing Impaired 1112  
Baksa Derrick English 1111  
Becher Brian Math 1122  
Beck Brenda Math 1116
Bickel Laura Science 1127
Bowerman Krystina Spanish 1108  
Brader Lorinda Technology Coordinator 1011  
Brunswick Jeff Special Education 1201  
Burk Roxanne Custodian    
Elick Dawn English 1109  
Enderle Susan Assist. to Treasurer 4003  
Fether Jonathan Science 1215  
Frank Joe Social Studies 1208  
Gerken Jodi Secretary 1000  
Gladieux Dina Math 1115
Gladieux Michele Business 1214  
Graber Michelle Cook 1007  
Grime Shawn Guidance 1003
Gustwiller Cindy HI Aide    
Holdgreve Ryan Health/PE 1206  
Kennedy Laura Art 1164
Link Craig Industrial Arts 1184  
Lovejoy Renee Cashier 1007  
Martz Megan Special Education 1114  
Nafziger Melissa Computer Applications 1212
Nafziger Valerie Executive Secretary 4000  
Nemcik Diania Tutor 1222  
Nofziger Becky Preschool Aide 1205
Pinter Tess Media Center 1120  
Ranzau Christi Preschool    
Ruffer Susan Custodian    
Short Cathy Custodian    
Stanley Tina Trainer 1016  
Throne Ryan English 1113
Vandock Danielle Social Studies 1207
VonSeggern Sarah Science Chemistry 1124
Ziegler Chris Treasurer 4002
Ziegler Sharon Guidance 1004
Gladieux Allan Athletic Director 1146
Robinson Marc Superintendent 4001  
Short Royal Principal 1001  
Aeschliman Sandy Media Center 2010  
Babcock Sandy Head Cook 2500  
Ballmer Jackie Cook 2007  
Brader Lorinda Technology Coordinator 2005  
Breeding Kathy Custodian    
Burkle Maghan Aide    
Clark Cindy Grade 5 2503
Cobb Jen Music  
Culler John Computer Apps./Indus. Arts 2515  
Daugherty Breanna Art 2405  
Grime Beth Custodian    
Guelde Stacy Intervention Specialist 2313  
Hilfinger Dana Grade 7/English 2311
King Jeremy Grade 7 Math 2211
Kinsey Michelle Grade 6 Reading/English 2406  
Lambert Russ Grade 8 Science/Reading 2312  
Lindsay Jan Guidance/Reading 2003  
Mahnke Rob Grade 8 Math 2301
Miller Bryan Grade 7/8 Social Studies 2113
Miller Jessica Grade 7 English/Social Studies 2306
Miller Joyce Playground/Bus Aide    
Miller Kevin (SciFi) Grade 7 Reading 2213
Miller Kevin (Scoop) Phys. Ed. 2122
Moeherman Cindy Aide 2504  
Nafziger Melissa Computer Apps 2515  
Ruffer Cody Intervention Specialist 2304  
Rupp Dawn Grade 6 Science 2410  
Rupp Jean Aide    
Rupp Larry District Maintenance 2016  
Schlatter Heidi Intervention Specialist 2004  
Short JoAnn Grade 6 2404
Stockburger Alissa Grade 6 Social Studies 2411
Stuckey Jenna Cashier 2007  
Sumpter Miranda Intervention Specialist 2415  
Walker Dave PE/Health 2416
Walker Kim Grade 5 2509
Walker Tom Grade 5 2502  
Wyse Robin Secretary 2000  
Wyse Sherry Cook 2007  
Shields Matt Principal 2001  
Kruse Tiffanie Study Hall/Playground/Teacher's Aide 2305  
Moore Chris Science Biology 1216, 2203
Sell Ryan Vocational Agriculture 1168  
Smith Chelsey Music 1153  
Voll Beth Band 1163
Williams Joseph Spanish 1107, 2101  
Gerig Becca Grade 3   3408  
Loading